Zdrowe i ładne zęby

piękny uśmiech

We współczesnych czasach ludzie przywiązują ogromną wagę do wyglądu zewnętrznego. Jednak nawet najmodniejsze ubrania czy fryzura nie zastąpią zdrowego wyglądu. Liczą się więc lśniące włosy, gładka skóra oraz ładne zęby.

Przede wszystkim należy wyrobić w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, aby mieć zdrowe zęby. Dieta powinna być bogata w wapń, który najlepiej wpływa na ich stan. Dlatego więc należy spożywać duże ilości kefirów, jogurtów, serów, a także ryb oraz warzyw strączkowych. Ważne jest również, żeby ograniczyć spożywanie słodyczy, ponieważ cukier uszkadza szkliwo i w efekcie prowadzi do powstawania znacznych ubytków w tkance zęba. W niektórych sytuacjach jednak konieczne są profesjonalne zabiegi, które w znaczący sposób poprawią stan naszego uzębienia.

Coraz bardziej popularna staje się stomatologia estetyczna (więcej na stronie impla.com.pl/stomatologia-estetyczna), ponieważ ludzie są coraz bardziej świadomi konieczności pewnych zmian. W zależności od danego problemu, specjaliści proponują np. korekcję kształtu czy usunięcie przebarwień. Często wybieranym rozwiązaniem są np. licówki pełnoceramiczne, które wykonuje się zazwyczaj w ciągu kilku godzin. Za ich pomocą koryguje się kształt zębów, ich kolor albo usuwa się diastemy, czyli przerwy między zębami.

Z kolei skaling pomaga usunąć kamień oraz osad, dzięki czemu utrudnia rozwijanie się próchnicy oraz zapaleniu dziąseł. Można również zdecydować się na fluoryzację. Zabieg polega na nałożeniu na całe uzębienie żelu, który zawiera fluor. Łączy się on ze strukturą szkliwa i w ten sposób czyni je bardziej odpornym na próchnicę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*