Właściwości lecznicze oleju konopnego

olej konopny

Nieustannie prowadzone badania w obszarze leczniczych właściwości marihuany sprawiają, że konopie medyczne stają się dostępne w coraz większej liczbie krajów. Ten szczególny rodzaj konopi uprawiany jest według ścisłych wytycznych – rośliny przechodzą nawet określoną kontrolę jakości, uznawaną na arenie międzynarodowej.

Wśród produktów, które powstają przy wykorzystaniu konopi medycznych, z pewnością na wyróżnienie zasługuje olej konopny. Co kryje w sobie ten preparat, który uznawany jest przez wielu za prawdziwą skarbnicę nieocenionych właściwości? To przede wszystkim niesamowite bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, na czele z omega-3 oraz omega-6, stanowiących aż 80% składu produktu.

Opisywany olej z nasion konopi skutecznie przeciwdziała rozwijaniu się komórek nowotworowych – co szczególnie dla osób zmagających się ze śmiertelną chorobą jest tak ważne. Olej konopny korzystnie oddziałuje również na inne obszary zdrowia. Wymienić tu należy szybsze gojenie się ran, łagodzenie bólów reumatycznych, likwidację zbyt dużych wahań poziomu cukru we krwi, wspomaganie pracy serca oraz kondycji naczyń krwionośnych, jak również choćby zapobieganie pojawieniu się miażdżycy.

Olej z nasion konopi zawiera również kwasy tłuszczowe oraz moc witamin, wśród których wspomnieć należy choćby o witaminach A, K, E, wapniu, cynku, magnezie czy fosforze. Z całą pewnością, analizując właściwości prozdrowotne oleju konopnego stwierdzić można, że jego regularne spożywanie z korzyścią wpływa na ogólny, dobry stan zdrowia człowieka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*