Światła i profile led

led profile

Jeszcze parę lat temu, nie było mowy o czymś takim jak światła LED czy profile LED. Oświetlenie LED również było niedostępne. Czy zatem tak w ogóle są te coraz popularniejsze LED-y i co oznacza sam skrót LED? LED jest to po prostu nazwa diody elektroluminescencyjnej. Jej działanie polega na tym, że emituje ona promieniowanie w następujących zakresach podczerwień, światło widzialne i ultrafiolet.

Wynalazcą tej diody jest inżynier Nicka Holonyaka junior. Jest Amerykaninem i wynalazł ją oraz wprowadził do masowej produkcji w latach 60. ubiegłego wieku.

Światła LED są wykorzystywane zarówno jako oświetlenie mieszkania, jak i światła w samochodzie (do oświetlania drogi). Żarówki LEDowe cieszą się tak ogromną popularnością, ponieważ zużywają niewiele energii elektrycznej i produkują dużo światła.

Profile LED to jakby obudowy, w których można umieścić światła LED lub częściej taśmy LED. Najczęściej wykonane są z aluminium, w kolorze czarnym lub srebrnym. Do profilów można również dodawać klosze.

Otóż, profile do taśm LED również mogą być montowane do półek szklanych lub podłóg. Profile LED dzielą się na: nawierzchniowe, wpuszczane,narożne rury oraz kanały. Profile mają przede wszystkim zdobić oraz chronić taśmy LED, dlatego przy ich wyborze bardzo istotna jest jakość ich wykonania. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne potrzeby, przy wyborze profilu LED., Innych profili należy szukać do łazienki, gdzie jest duża wilgotność, a innych do pomieszczeń gospodarczych. Należy również spojrzeć na sposób montażu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*