Śmierć bliskiego za granicą

sprowadzanie zwłok z zagranicy

Praca za granicą to w obecnych czasach nic dziwnego. Wiele osób wyjeżdża sezonowo, ale dużą liczbę stanowią Polacy pracujący i mieszkający na stałe w różnych krajach europejskich. Młodzi ludzie, którzy nie mogą znaleźć swojej wymarzonej pracy w kraju, stają przed wyborem: bezrobocie w Polsce, czy wyjazd do pracy za granicę. Większość z nich nadal wybiera to drugie rozwiązanie. Tym sposobem liczba naszych rodaków poza granicami wciąż rośnie. Wzmaga się w związku z tym także liczba podróżujących.I chociaż życie na obczyźnie nie zawsze jest tak kolorowe, jakby mogło się zdawać, wielu pozostaje tam na dłużej, zakłada rodziny, uczy się i pracuje. Zdarza się również coraz częściej, że bliska nam osoba poniesie śmierć będąc w innym kraju.
Co zrobić, by przewieźć i pochować zmarłego w Polsce?
Na szczęście sprowadzanie zwłok z zagranicy to jedna z nielicznych urzędowych spraw, którą załatwia się bardzo szybko.
Przede wszystkim należy złożyć wizytę w starostwie powiatowym przyszłego miejsca pochówku, by uzyskać zgodę na przewiezienie ciała zmarłego do Polski. Potrzebne będzie również przetłumaczone świadectwo zgonu. Po przedstawieniu dokumentów w konsulacie kraju, w którym nastąpiła śmierć bliskiej nam osoby, uzyskamy zgodę na przewóz. I tu następuje moment, w którym musimy zastanowić się nad sposobem transportu. Tańszy i szybszy będzie ten drogą lotniczą.
Na terenie naszego kraju działa wiele firm zajmujących się między innymi transportem zwłok z zagranicy. Załatwiają wszelkie formalności pogrzebowe i oferują międzynarodowy transport zmarłych autokarawanami, drogą lotniczą lub morską. Współpracują z polskimi i zagranicznymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Zapewniają uzyskanie potrzebnej dokumentacji oraz spełnienie wymogów sanitarnych i prawnych.

Zobacz też: Sprowadzanie zwłok z zagranicy | Epitafium-przewozy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*