Słodycz na komunię świętą!

komunia święta - podziękowania

Przyjęcia komunijne nie przypadkowo nazywane są małymi weselnymi. Rodzice prześcigają się w wymyślaniu atrakcji dla gości, często zapominając jaki jest prawdziwy sens wydarzenia. Dziewczynki stroi się jak dorosłe kobiety, robiąc im pasemka i makijaż. Dzieciaki wielokrotnie podjeżdżają pod kościół limuzynami, a ich ciała zdobi, zbyt kosztowna biżuteria. W kwestii podarunków również wiele się zmieniło. Do lamusa odeszły zegarki i medaliki a ich miejsce zajęły: tablety, laptopy a nawet quady.

Przyjęcie komunijne to przede wszystkim jedzenie. Zaproszeni goście oczekują dwudaniowego obiadu. Na Śląsku zwykle serwuje się rosół z makaronem, a na drugie danie podawane są tradycyjne kluski śląskie w towarzystwie rolady i czerwonej kapusty. O ciastach i torcie nie trzeba wspominać, a ciepła kolacja i zimna płyta to już standard. Ostatnimi czasy bardzo modne stały się upominki dla gości komunijnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się magnesy na lodówkę czy woreczki z migdałami w czekoladzie. Prym jednak, zdecydowanie wiodą małe, kartonowe, spersonalizowane pudełeczka, w których znajdują się krówki komunijne lub inne smakołyki.

Do pudełka, ozdobną wstążką, przywiązuje się bilecik, na którym zamieszcza się krótki wierszyk stanowiący podziękowanie za obecność. Jest to niesamowicie miły gest. Mimo tych wszystkich szaleństw, przyjęcie komunijne to ogromne wydarzenie dla dzieci. Nadal zdarzają się rodziny, w których prawdziwe znaczenie tego sakramentu nie zostało zapomniane, a bieżąca relacja na Instagramie, Facebooku czy w innym miejscu w sieci nie jest najważniejsza.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*