Remont – co, ile i za ile?

profesjonalne usługi remontowe

Remont. Prędzej czy później czeka każdego z nas, nieważne czy posiadacza domu czy mieszkania. Zazwyczaj zabieramy się do niego niechętnie bo wymaga od nas pracy i znoszenia przez kilka dni niewygody. Oczywiście można zlecić część prac firmie ale jeśli remont ma być niewielki, można wykonać go samemu i ponieść tylko koszty materiałów.

Ile liczą sobie ekipy remontowe? Np.: malowanie ścian i sufitów będzie nas kosztowało od 7 do 12 zł/1m2.
Położenie płytek przez profesjonalistów wyniesie nas od 40 do 80 zł/1m2- zależy jak duże są płytki, im mniejsze tym więcej przy nich pracy. Jeśli do tego trzeba będzie wcześniej zerwać poprzednie i wyrównać powierzchnię pod położenie nowych – niektórzy za tę usługę liczą taniej, 15 do 20 zł/1m2.

Położenie wykładziny czy paneli-od 20zł/1m2 wzwyż. Lakierowanie i cyklinowanie to już kwota minimum 50zł/1m2.
Coś cięższego – wyburzanie ścian w domu jeśli chcemy zmienić nieco rozkład pomieszczeń. Tutaj wiele zależy od materiału z którego jest zbudowana. Jeśli z cegły-zapłacimy do 100zł/1m2,jeśli z żelbetonu – firmy mogą policzyć znacznie więcej, nawet do 400zł/1m2. Montaż drzwi i okien-od 150zł za jedno.

Każda taka usługa wymaga też czasu który zależy nie tylko od powierzchni ale też od stopnia skomplikowania. Jeśli z płytek chcemy stworzyć skomplikowany wzór, praca kafelkarza może trwać nawet 3 razy dłużej.

Oczywiście to tylko najczęstsze usługi remontowe. Dają one jednak wgląd w ogólny ich cennik. Jak widać nie jest on niski. Pytanie jednak czy chcemy oszczędzać na wyglądzie mieszkania/domu? Część prac możemy sami wykonać, chociażby skuwanie starych kafelków czy malowanie ścian. Skucie ściany żelbetonowej może być już jednak poza naszym zasięgiem, a kładzenie nowych kafelków czy parkietu wbrew pozorom nie jest proste.

Zamiast wynajmować ekipę można też poprosić o pomoc znajomego, który potrafi wykonać dane prace. Pamiętajmy jednak by nie ufać jego zapewnieniom tylko sprawdzić u innych dla których wykonał podobne prace czy rzeczywiście jest w tym dobry. Jeśli będziemy mieć obawy, to lepiej skorzystajmy z doświadczonej firmy świadczącej usługi remontowe, jak www.budorem.com.pl w Krakowie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*