Piękne paspartu

paspartu

Paspartu oraz ramy do obrazów to artykuły niezbędne do fachowej oprawy obrazów właśnie, ale także fotografii, grafik czy innych ilustracji. Tego rodzaju rzeczy można bez najmniejszych kłopotów zakupić w stosownych sklepach. Mamy tutaj na myśli nie tylko sklepy stacjonarne, ale także te funkcjonujące w sieci. Mało tego, można też pójść bezpośrednio do producenta, a tam fachowiec często od ręki wykona dla nas zlecenie. Od nas tylko zależy, jakiego rodzaju ramy do obrazu wybierzemy i już.

Skoro już mowa o artykułach związanych z malarstwem, warto wyjaśnić pojęcie „paspartu”, ponieważ nie wszyscy wiedzą, co to takiego.
To w zasadzie kartonowa ramka z wycięciem, o nieco mniejszej powierzchni od powierzchni karty z ilustracją, która umieszczana jest najczęściej w ramie obrazu. Aby obraz dobrze się prezentował, powinien być otoczony szerokim tłem, czyli innymi słowy mówiąc, paspartu. Jako ciekawostkę można podać informację, że do produkcji tego typu rzeczy wykorzystuje się technikę kaszerowania, która polega na oklejaniu kartonu cienkim papierem. Jeśli już mowa o procesie produkcyjnym, warto jeszcze w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że w dzisiejszej dobie możliwe jest wycinanie paspartu w różnych kształtach: kwadratowym, prostokątnym, ale też i owalnym. W takich kształtach dostępne są przecież i ramy do obrazów.

Tyle w tej materii, natomiast warto jeszcze na koniec dodać, że paspartu oznacza również bilet wolnego wstępu do muzeum, teatru czy kina. Ale też jest to po prostu uniwersalny klucz, którym możliwe jest otwieranie wielu zamków, a znajduje on szerokie zastosowanie np. w hotelach.

Zobacz też: Paspartu | Nielsenpolska.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*