Piękne i niepowtarzalne ramy do obrazów

ramki na zdjęcia

Obrazy, zarówno te własnego autorstwa lub dzieci, a także reprodukcje znanych na całym świecie mistrzów malarskich potrzebują wspaniałej oprawy, która dodatkowo podkreśli ich estetyczne walory.

Ramy do obrazów sztuki klasycznej

Masywne ramki drewniane, bogato zdobione i pięknie pomalowane na ciemny i wyrazisty kolor świetnie sprawdzą się w przypadku wszelkich dzieł klasycznych – zarówno tych olejnych, jak i tych wykonanych akwarelami. Tak wspaniałe obrazy najlepiej prezentować się będą w ciemnych odcieniach ciężkich ram, jak i tych pomalowanych na złoty odcień. Dobór odpowiedniej ramy nie powinien być uzależniony jedynie kompozycją obrazu, ale również charakterem danego wnętrza. Groteskowo prezentować się będzie piękna, antyczna rama w nowoczesnym pomieszczeniu – należy wziąć ten czynnik pod uwagę podczas wyboru odpowiedniej dla siebie i swojego mieszkania ramy.

Ramy do dzieł sztuki nowoczesnej

Ciekawe i niebanalne grafiki, wspaniałe, delikatne akwarele, obrazy trójwymiarowe lub złożone z kilku części idealnie prezentować się będą w delikatnych, a zarazem wyrazistych ramach wykonanych z metalu lub aluminium. Można również pokusić się o zakup ramy drewniane, jednak powinna ona być zdecydowanie delikatniejsza i skromniejsza od tych tradycyjnych i masywnych ram. Ponadto mieszkania i domy urządzone w bardziej nowoczesnym lub minimalistycznym stylu są idealnym tłem dla ram wykonanych w bardzo różnych odcieniach. Do salonu urządzonego w bieli i beżach można zakupić piękną, czerwoną lub chabrową ramę, która przełamie cały charakter pokoju i podkreśli jego niesamowity charakter. Można również zakupić ramę w podobnym odcieniu jednak o zupełnie innej i nieoczekiwanej fakturze, wówczas rama będzie świetnym, aczkolwiek niebanalnym uzupełnieniem wnętrza.

Zobacz też: Ramki drewniane, ramy do obrazów | Nielsen Polska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*