O czym pamiętać lakierując auto?

korekta lakieru

Niezależnie od tego stopnia zgłębienia tematyki, chyba każdy może powiedzieć, że lakiernictwo to skomplikowany proces. Lakierować możemy pojedyncze elementy albo całe pojazdy, ale za każdym razem należy pamiętać o pewnych podstawowych zasadach. Przy wszelkich większych naprawach blacharskich czy lakierniczych, niezbędną grupą produktów są masy uszczelniające. Taka masa posłuży zarówno do uszczelnienia połączeń blach, takich jak na przykład spawy, czy miejsca zgrzewane.

Dobra masa uszczelniająca nie będzie ściekać i będzie charakteryzować się dobrą przyczepnością. Należy również zwrócić uwagę, jaki rodzaj lakieru możemy kłaść na daną masę. Inną, ważną grupą produktów wykorzystywanych w lakiernictwie są taśmy maskujące. Takie taśmy pozwalają na dokładne przykrycie lub jak sama nazwa wskazuje – zamaskowanie – tych elementów, które mają być nielakierowane. Jest to bardzo ważny element, zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy część elementu pomalować w jednym kolorze, a inny fragment ma być w innym odcieniu. Taśmy maskujące występują w wielu rozmiarach, więc jedyne co nas później ogranicza w trakcie lakierowania, to nasza własna wyobraźnia.

Rozstrzał cenowy taśm jest znaczny, ale spowodowany jest on w dużej mierze grubością taśmy jaką wybieramy oraz producentem – tak jak niemalże w każdej dziedzinie jedni producenci są bardziej renomowani od innych, chociaż nie zawsze cena jest tutaj wyznacznikiem jakości. Przed rozpoczęciem prac warto zapytać w zaufanym sklepie lub poczytać na forach dyskusyjnych, które produkty są w szczególności polecane przez szersze grono użytkowników.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*