Nowoczesne rodzaje oświetlenia

moduły led

Oświetlenie LED coraz częściej zastępuje tradycyjne. W sklepach oferowane są przeróżne produkty tego typu. Moduły LED występują w różnych postaciach, kształtach  i barwach. Mają szerokie zastosowanie, wykorzystywane są w oświetleniach wnętrz, biur, sklepów, witryn sklepowych.

Warto wiedzieć, że moduł LED pozwala uzyskać dowolne efekty świetlne, są wyjątkowo trwałe i nie  ma konieczności wymieniania elementów oświetlenia w trakcie użytkowania. Oświetlenie to jest również bardzo ekonomiczne, ponieważ pobiera mało energii elektrycznej. Diody LED zaczęły być produkowane w latach sześćdziesiątych. Diody posiadają różne oznaczenia i rozmiary w zależności od potrzeb. Oznaczenie SMD oznacza montaż diod, w tym przypadku polega na umieszczaniu diody na określonym miejscu i stykaniu jej z ścieżką płytki. Oznaczenie THT oznacza montaż przewlekany, gdzie dioda jest przeciągana przez płytkę.

Klosze oświetlenia LED są zazwyczaj z plastiku, dlatego często występują w fantazyjnych kształtach, by samo oświetlenie było bardziej atrakcyjne. Niektóre przybierają postać tradycyjnych żarówek. Na szczęście oświetlenie to zużywa o wiele mniej energii. Ozdobne żarówki LED sprzedawane są w cenie kilkudziesięciu złotych, są nieco droższe od tradycyjnych form oświetlenie, jednak są ekonomiczniejsze.

Oświetlenie LED prezentują się bardzo nowocześnie i pasują do wszelkich wnętrz, dobrze komponują się z klasycznymi pomieszczeniami  i idealnie pasują do aranżacji abstrakcyjnych. Coraz więcej osób kupuje takie oświetlenie i zachwala je, sklepy internetowe mają w tym zakresie szeroki asortyment.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*