Nie bój się dentysty

leczenie pod mikroskopem

Wizyta u stomatologa przeraża nawet najtęższych i najodważniejszych mężczyzn. Większość informacji podawanych sobie z ust do ust na temat leczenia odtwórczego jest błędna, bądź nieaktualna. Nie ma czego się bać, ponieważ obecnie większość osób może poprosić o znieczulenie, które jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Oczywiście kwestia dawki oraz rodzaju środka znieczulającego zależy od stanu ogólnego pacjenta, jednak nawet osoby chore na serce mogą otrzymać zastrzyk, np. z mepiwakainy. Kolejną bzdurą jest to, że lepiej usunąć bolący ząb niż go leczyć. Oczywiście ząb przestanie boleć, jednak rozwiązanie da tylko tymczasowy efekt. Brak uzębienia powoduje zaniki kości, przerosty błony śluzowej oraz przechylanie się zębów sąsiednich. O wiele lepszym wariantem jest leczenie kanałowe pod mikroskopem (więcej na: stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/).

Postępowanie umożliwia odnalezienie ujść kanałowych, prawidłowe ich opracowanie bez spowodowania perforacji, a także idealne wypełnienie. Dobrze przeleczony kanałowo ząb jest wypełniony aż po szczyt wierzchołka materiałem wypełniającym, dzięki czemu do minimum ogranicza się ryzyko powstania zmian okołowierzchołkowych. W takim zębie o zniszczonym zrębie koronowym można również wykonać  wkład koronowo-korzeniowy, a następnie odbudować estetycznie koronę wedle zaleceń protetyka.

Warto zainwestować w leczenie u stomatologa, ponieważ dbając o zęby dba się także o zdrowie. Chore zęby mogą spowodować ból, halitozę, a także doprowadzić do niebezpiecznych chorób, których zakończeniem może być nawet śmierć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*