Nam pożar niestraszny

materiały ogniotrwałe

Powódź, pożar lub trzęsienie ziemi spędzają nie jednemu sen z powiek. Nieokiełznane żywioły są bohaterami wielu sennych koszmarów. Niestety czasem objawiają swoją siłę, z gwałtownością jakiej nie powstydziłby się rodowodowy amstaf. Bardzo często ludzie proszą się o kłopoty, budując swe domy w miejscach o wysokim ryzyku wystąpienia nagłej powodzi albo trzęsienia ziemi.

Wszystkie nadmorskie miasta narażone są na zalanie falą nagłego tsunami. Wielkie miasta budowane są nad uskokami tektonicznymi. Te i inne miejsca niejako z natury, od wieków są zasiedlone. Gorzej, gdy zwykła ludzka niefrasobliwość powoduje nieszczęścia. Pożar zwykle jest żywiołem, który przychodzi na skutek serii niedociągnięć. Wystarczy jednak kilka usprawnień organizacyjnych, by oddalić zagrożenie. Dobór właściwych materiałów może zdziałać cuda. Począwszy od fundamentów, aż do przykrycia domu dachem można wpływać na zagrożenie pożarem. Beton ogniotrwały jest materiałem, izolującym całe pomieszczenia, a nawet kondygnacje przed dostępem ognia.

Jeśli nie ma możliwości zastosowania uszlachetnionego betonu, do dyspozycji są płyty ognioodporne, izolujące przegrody budowlane powierzchniowo. Jeśli nie wystarczy ochrona powierzchniowa, włókno ceramiczne da odpór ogniowi w przestrzeniach zamkniętych. Włóknina spełnia swe zadanie, blokując powstanie i rozprzestrzenianie ognia wzdłuż instalacji elektrycznych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*