Na czym polega doradztwo finansowe?

kredyt-gotowkowy-najlepiej-wybrac-z-doradca-finansowym

Czasy chowania pieniędzy na czarną godzinę do skarpety mamy już dawno za sobą. Większość ludzi stara się uzyskać jak największe korzyści z nagromadzonych oszczędności, inwestując je w różnego rodzaju lokaty. Ich warunki jednak często się zmieniają, a różne banki oferują inne oferty.

Podobnie zresztą jest z kredytami, do których często zmusza nas sytuacja życiowa. Kredyt gotówkowy zaciąga średnio co drugi konsument. Samemu bardzo ciężko jest dokonać wyboru najkorzystniejszego kredytu gotówkowego lub też poznać wszystkie możliwości w zakresie operowania finansami. Na pomoc przychodzą więc doradcy.

Zawód ten to opiera się przede wszystkim na dostarczeniu klientowi merytorycznej wiedzy na temat ochrony jego majątku. Według FECIF (Europejska Federacja Doradców i Pośredników finansowych) doradca finansowy to wszechstronnie wykształcony specjalista, którego celem jest zapewnianie bezpieczeństwa finansowego klienta przez analizę jego potrzeb, dobór odpowiednich produktów do realizacji celów finansowych, zapewnienie płynności finansowej, a także przygotowanie klienta do skorzystania z usług instytucji finansowej.

Wizyta u doradcy finansowego (http://www.monikarytel.pl/) rozpoczyna się od wywiadu, który w kompleksowy sposób określa potrzeby oraz oczekiwania klienta. Mogą one dotyczyć opcji zainwestowania zgromadzonego kapitału, oczekiwań względem przyszłej emerytury, zabezpieczenia siebie oraz swojej rodziny, różnego rodzaju ubezpieczeń (np. życiowych, majątkowych, zdrowotnych) i wielu innych.

Na tej podstawie doradca finansowy sporządza się na piśmie plan finansowy, w którym doradca oferuje dostępne narzędzia do osiągnięcia postawionego celu. Jego podpisanie oznacza oddanie w ręce doradcy obowiązku monitorowania realizacji planu zgodnie z przyjętymi założeniami i bieżące informowanie klienta o postępach. Klient natomiast zakupuje korzystne produkty finansowe dzięki rozpoznaniu, jakie przeprowadził dla niego doradca.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*