Markizy i rolety, czyli ochrona i ozdoba

markizy w twoim ogrodzie

Naturalne światło słoneczne we wnętrzu mieszkania wpływa na dobre samopoczucie i znakomicie wydobywa walory wystroju wnętrza. Jest też niezbędne do prawidłowego oświetlenia pomieszczeń biurowych. Ale jego nadmiar może być czasem uciążliwy, szczególnie w okresie letnim, przy wysokich temperaturach.

Przed zbytnim nasłonecznieniem mogą chronić rolety osłaniające całe okno, lub tylko szyby. Zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość dowolnej regulacji dopływu światła. Rolety są również elementem ozdobnym, ich kolor, faktura i deseń, dobrane według indywidualnego gustu, nadają mieszkaniu niepowtarzalny styl i charakter. Można wybrać rolety z tkanin naturalnych, bambusa lub tworzyw syntetycznych. Są one dostępne na rynku w szerokiej gamie kolorystycznej i bogatym wzornictwie.

Rolety to również nowoczesny sposób aranżacji pomieszczeń biurowych, tu szczególnie nadają się rolety z listewkami, które można uchylać pod dowolnym katem; ograniczają nadmiar światła a jednocześnie zapewniają stały dopływ powietrza.

Tarasy lub przykawiarniane ogródki wyglądają malowniczo, gdy są nad nimi rozpostarte kolorowe markizy. Najczęściej widuje się markizy w dwukolorowe pasy, ale bywają też jednobarwne. Ich funkcja jest podwójna; zatrzymują promienie słoneczne, ale również, dzięki impregnacji tkanin, z których są wykonane mogą chronić przed deszczem.

Różnego rodzaju rolety i markizy (http://krakzalwroclaw.pl/produkty/markizy/) to elementy dekoracyjne wnętrz i przestrzeni przydomowej, a jednocześnie stwarzają optymalne warunki do pracy i wypoczynku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*