Led-y w każdym samochodzie?

Obecna technologia z każdym kolejnym dniem wprowadza nas na coraz wyższe poziomy. Dotyczy to również oświetlenia samochodów. Żarówki, ksenony, led-y co tak naprawdę jest najlepsze dla nas jak i dla innych uczestników ruchu drogowego?

Samochody produkowane są już od kliku set lat. Przez ten czas zmieniło się bardzo wiele. Zarówno wygląd samochodów jak i wyposażenie od tamtych do obecnych lat jest wielkim krokiem naprzód. A co do oświetlenia? Cóż żarówki samochodowe stanowiły nieodzowny element i tak jest do teraz. Jednak czy technologia ta idzie w dobrym kierunku? Coraz częściej spotykamy się ze światłami ksenonowymi czy też ledowymi. Te pierwsze nie stanowią dobrego wyposażenia z uwagi na zbyt mocne światło. Jakie więc są żarówki samochodowe led?

żarówki samochodowe led
Na to pytanie odpowiedzi jest wiele i są bardzo zróżnicowane. Światła ledowe bowiem nie pasują do starszych modeli samochodowych. Dziś w internecie czy na giełdach można zaopatrzyć się we wszystko co będzie potrzebne do zmiany zwykłych świateł zasilanych żarówkami na światła ledowe. Jednak takie działania nie są korzystne zarówno dla samochodu jak i dla innych uczestników ruchu. Przez złe zamontowanie, czy też nieprawidłową ingerencję w budowę świateł można nie tylko doprowadzić do uszkodzeń oświetlenia czy oślepiania innych kierowców ze względu na zbyt duże rozpraszanie się światła jak i również problemów z prawem.
Jeśli chcemy więc ingerować w zasadę działania oryginalnych świateł powinniśmy najpierw upewnić się czy jest ona zgodna z prawem i czy przez nasze zmiany nie będziemy utrudniać innym uczestnikom poruszania się po drogach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*