Koszulki takie jak chcesz!

druk sublimacyjny na tkaninach

Nie wiem ile już razy podobał mi się krój koszulki, a przez napis nie chciałam jej kupić. Zdarzały się też sytuacje odwrotne, super nadruk z albumu mojego ulubionego zespołu albo plakatu filmowego, a materiał, z którego została wykonana koszulka lub jej krój nie nadawały się do niczego. Teraz to już nie problem, bo wiem, że sama mogę zamówić taką koszulkę jaką chcę. Sama wybrać i krój, i nadruk, i materiał. Oczywiście są ograniczenia, ale druk sublimacyjny na tkaninach daje naprawdę świetne efekty.

Mam już trzy koszulki zrobione tą metodą, a największą furorę robi ta z Kubusiem Puchatkiem. Zauważyłam, że druk najlepiej wychodzi na białych tkaninach, specjalnie do tego przeznaczonych. Podoba mi się też to, że nie jest wypukły tak jak na większości koszulek, on po prostu się w nie wtapia. Jest to też metoda tańsza i bardziej ekologiczna – używa się atramentu o niskiej emisji oparów, dodatkowo nie zawiera on szkodliwych substancji, które są obecne w farbach wykorzystywanych do innych nadruków na koszulkach.

Ale co to jest sublimacja?

Sublimacja koszulki jest to przenoszenie na materiał za pomocą procesu chemicznego nadruku. Ta metoda o wiele lepiej odwzorowuje kolory i szczegóły. Nie mam mowy, by coś było rozmazane! To co mnie dodatkowo zachwyca, to trwałość. Nie wiem jak wy, ale ja kiedy znajdowałam już upragnioną koszulkę – i to wcale nie taką tanią, to często zdarzało się, że po kilku miesiącach była do wyrzucenia. Spierający się druk to zmora. Nie ma tego problemu, kiedy zastosowany jest druk sublimacyjny na tkaninach. Oczywiście koszulka zużywa się, ale druk jak był tak jest.
Jedyne co mnie trochę smuci to, to, że ten druk najlepiej się sprawdza na tkaninach poliestrowych, ale ostatnio przeczytałam na jakiejś stronie, że możliwa jest sublimacja koszulki bawełnianej przy pomocy folii flock. Może uda mi się znaleźć firmę, która proponuje takie rozwiązanie, wtedy z pewnością chciałabym mieć jeszcze kilka takich koszulek.

Więcej o możliwościach sublimacji dowiesz się tutaj: http://karguii.pl/druk-sublimacyjny-na-tkaninach.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*