Kokon niemowlęcy dla bliźniaków

kokon dla niemowlaka

Rodzic małego dziecka dobrze wie, co to znaczy permanentne zmęczenie. Niemowlaki śpią mało. Chociaż istnieją gdzieś (mam wrażenie, że za górami i lasami…) dzieci, które przesypiają ładnie całą noc, już jak mają kilka tygodni. Dla mnie niestety czas małych dzieci nie był łaskawy. Moje pociechy nie chciały spać, ani w dzień, ani w nocy. Dodatkowo dzieci spały ze mną w łóżku, gdyż nie chciały przespać nawet kilku minut w łóżeczku.

Z pomocą idą różne rady, poradniki. Są tam opisane np. metody usypiania dzieci etc. Czy są skuteczne? Nie wiem. Sama próbowałam jednej metody. Dziś uważam ją za bardzo kontrowersyjną, jednakże wtedy wydawało mi się, że może pomoże mi choć trochę odpocząć. Zmęczenie i niewyspanie dawało mi się mocno we znaki. A w dzień też nie mogłam odespać, gdyż np. moja córka spała po 20 minut. Tyle jej wystarczało. Ja w tym czasie nawet nie zdążyłam się nigdy przykryć kocem, a co dopiero zasnąć.

Kiedy dziecko nie chce spać, szukamy naprawdę wszelkich sposobów, by temu jakoś zaradzić. Jednym z założeniem jest ciasne otulenie dziecka np. kocem. Na rynku można kupić kokon niemowlęcy i on o wiele lepiej otula dziecko. Pociecha może czuć się w nim bezpiecznie. Nie docierają do niej bodźce z zewnątrz takie jak hałas. Kokon niemowlęcy minky łączy w sobie otulacz oraz leżak. Jego podniesione brzegi nie pozwolą, by dziecko wypadło. Możemy taki kokon zastosować w wózku, łóżeczku, czy nawet na łóżku. Często te kokony rosną razem z dziećmi, gdyż są regulowane do pewnego stopnia.

W swoim założeniu kokon ma przede wszystkim zapewnić maluszkowi spokojny sen. Dziecko pragnie bliskości. W brzuchu u matki miało ciasno i dzięki temu właśnie czuło się bezpiecznie. Stąd teoria, iż jeśli dziecko zostanie mocno „opatulone”, będzie czuło się, jak w brzuchu u mamy.
Taki kokon może rzeczywiście spełnić swoją rolę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*