Kobiety za kierownicą

kobieta fiat

Kupując samochód każdy będzie kierował się czymś innym: dla jednej osoby ważna będzie moc silnika oraz czas, w jakim auto będzie w stanie rozpędzić się do stu kilometrów na godzinę, dla drugiej natomiast ważniejsze będzie, jaki lakier samochodowy pokrył karoserię. To drugie podejście jest częstsze wśród kobiet, co z nierzadko spotyka się z wyśmiewaniem przez mężczyzn. Dodajmy – wyśmiewaniem całkowicie niezasłużonym.

Ulice to nie tory wyścigowe. Niestety duży odsetek kierowców o tym zapomina powodując wypadki. Niszczą cudze auta, mienie, stają się wreszcie przyczyną cudzego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Nawet jeśli dysponujemy autem, którego osiągi stawiałyby je w jednym szeregu z fabrycznymi pojazdami startującymi w rajdach, w normalnym ruchu drogowym na pewno tych osiągów nie wykorzystamy. A jeśli wykorzystamy i będziemy mieli pecha trafić na policję – możemy pożegnać się z prawem jazdy. Skoro tak jest, dlaczego ilość koni mechanicznych pod maską ma być bardziej istotna niż kolor auta?

Samochód we współczesnej kulturze stał się nie tylko środkiem transportu, ale również wizytówką. To, jakim jeździmy autem ma więc znaczenie dla partnera z którym robimy interesy, dla dziewczyny, którą planujemy poderwać, wreszcie dla naszego własnego samopoczucia. Nie tylko kobiety zresztą dbają o wygląd swoich wehikułów. Mężczyznom również na nim zależy, choć oczywiście mają inne gusta – wolą np. auta z namalowanymi płomieniami niż różowe, z doklejonymi nad światłami czarnymi paskami, które mają imitować rzęsy. Obecnie zmiana lakieru auta nie stanowi żadnego problemu. Można nawet zrobić to samodzielnie korzystając z farb samochodowych kupionych online w sklepie kLakiernik.

Jest jeszcze jeden, chyba najważniejszy powód, dla którego mężczyźni nie powinni śmiać się z prowadzących auta kobiet. Otóż kobiety powodują znacznie mniej wypadków. Nawet jeśli częściej zdarza im się uderzyć inne auto podczas parkowania równoległego, to jednak rzadziej zdarza im się zabić kogoś na drodze. Dla mnie jest to ostateczne kryterium tego, kto jest lepszym a kto gorszym kierowcą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*