Czym jest paspartu?

ramki drewniane

Jeśli interesuje nas grupa atrakcyjnych dodatków, którymi moglibyśmy z powodzeniem ozdabiać swoje domy lub mieszkania, na pewno zaintryguje nas passe-partout. To termin, który po raz pierwszy pojawił się we Francji, oznaczający niesamowite ramki służące do prezentacji obrazów bądź fotografii. Paspartu spokojnie możemy sami wykorzystać, aby w szybki i dość tani sposób odmienić wygląd swoich pomieszczeń.

Oczywiście nawet tak niepozorne ramki powinniśmy dobierać do stylów przeważających w naszych aranżacjach. Jeśli zatem nasz salon jest dość klasyczny i zawiera głównie standardowe, drewniane meble oraz żywe kwiaty umieszczone w eleganckich donicach, powinniśmy dopasować do niego ozdoby o podobnym charakterze. Szukając ramek pasujących do takich wnętrz, kierujmy się tym, by były one dosyć proste. Doskonałym wyborem będą ozdoby wykonane z czystego drewna, które świetnie współgrają z meblami wyprodukowanymi z tego samego materiału. Wbrew pozorom ramki drewniane mogą też być częścią bardziej nowoczesnych aranżacji, więc jeśli tylko mamy ochotę umieścić je w pomieszczeniu o modernistycznej aranżacji, po prostu to zróbmy. Bawmy się projektowaniem swoich wnętrz, bo tylko w ten sposób uzyskamy niepowtarzalne efekty.

Ramki passe-partout znane są już od wielu lat, a mimo tego wciąż możemy je dostać w wielu sklepach. Jeśli jednak gotowe ozdoby nie do końca będą nam pasować, zawsze mamy prawo samodzielnie je utworzyć. Produkcja ramek paspartu nie jest wcale skomplikowana, dlatego i my sobie z nią poradzimy.

Zobacz też: Ramki drewniane | Nielsen-Polska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*