Chcesz zostać liderem?

lider

Każdy z nas pracuje, lub będzie pracował, a może jesteś już szczęściarzem, który nie musi pracować? Pracując wiemy jak ważne jest osiąganie wyników. Im lepsze wyniki, tym lepsze nasze wynagrodzenia. Dlatego tak bardzo istotną kwestią są szkolenia, które rozwijają pracowników i pomagają realizować cele.

Grup, która wie dokąd zmierza, będzie osiągała o wiele lepsze wyniki niż grupa, która nie wie co robić, dokąd zmierzać, jest rozproszona. Różnicą między tymi dwiema grupami jest lider w zespole. Jest to osoba, która pociągnie za sobą cała reszta. Jest to postać, która potrafi inspirować, a co najważniejsze – pobudzać i motywować do działania. Lider to taka osoba, która mówi „Dobra Panowie, bierzemy się do roboty i jeżeli wszyscy się postaramy, to zwyciężymy!”. To jest właśnie przykład lidera, ciągnie on przysłowiowy wózek z całą resztą, zamiast na nim siedzieć i mówić „Panowie, bierzcie się do roboty”.

Lider to przede wszystkim menedżer, zarządza zespołem, dostrzega możliwości tam gdzie inni widzą ograniczenia. To co dla niektórych jest sufitem, dla niego jest podłogą.

Być może prowadzisz działalność i nie osiągasz wyników takich jakich mógłbyś oczekiwać? Twierdzisz, że przy tym produkcie mógłbyś osiągnąć więcej? Może być to sprawa braku lidera, być może twój kierownik powinien udać się na coaching menedżerski (szkolenia dostępne są np. tutaj: anacco.pl/coaching-menedzerski), który podniesie jego zdolności przywódcze.

Coaching to także nauczenie zdolności miękkich, tak bardzo dzisiaj potrzebnych w biznesie. Co najważniejsze, to wskazanie braków, które należy uzupełnić, jeżeli chce się odnosić sukcesy na miarę potrzeb.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*