Architektura wnętrz

architektura wnętrz

Architektura wnętrz ma różne struktury, jednakże najbardziej znana jest nam struktura wewnętrzna. Struktura ta składa się z mebli i sprzętów, które w pewnym stopniu są scenografią całego naszego życia. Jednakże należy zaznaczyć, że tą scenografię możemy sami zmienić. Wnętrze mówi nam, gdzie i w jakim czasie się znajdujemy. Wyraża również naszą kulturę, estetykę i preferencje.

Przez kilkanaście lat Polacy żyli w innych warunkach, które nie wymagały projektów od architekta. Obecnie ta dziedzina architektury mocno prze do przodu, a co za tym idzie jest spore zapotrzebowanie na projekty aranżacji wnętrz.

Warto wiedzieć również o tym, że architektura wnętrz to ciężki zawód. Architekt ma za zadanie stworzyć wizję, która później musi dokładnie odpowiadać osobom, które zleciły wykonanie takiego projektu. „Można zatem powiedzieć, że aranżacja wnętrz ma charakter biofuncjonalny, co w zasadzie oznacza, że projekt uzupełnia się o funkcję użytkową i estetyczną.” – podsumowuje ekspert w tej dziedzinie na co dzień pracujący dla biura Orange Studio.

Projekty, które są wykonane przez polskich architektów są projektami „z duszą”. Prawdopodobnie z względu na nasz słowiański charakter… Każdy przedmiot posiada „to coś”, co można przelać na projekt. Dlatego właśnie w Zjednoczonej Europie polscy architekci odgrywają znaczną rolę. Według statystyk, które są ogólnie dostępne wynika, że ponad 80% projektów aranżacji wnętrz, które wykonali polscy architekci zakupili mieszkańcy Niemiec. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – architektura wnętrz w Niemczech jest ciężka, brak jej ulotności i dowcipu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*